cest site utilizează fișiere de tip cookie. Vă aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC (“Directiva E-Privacy”) și de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (“Regulamentul GDPR”).

Conform GDPR, liceul-dimitrie-gusti.ro are obligaţia de a administra, în condiţii de siguranţă şi numai pentru scopurile specificate, datele personale pe care le furnizaţi despre voi. Scopul colectării datelor este menționat mai jos.

Informaţiile înregistrate sunt destinate utilizării, astfel:

Analize și statistici de trafic

liceul-dimitrie-gusti.ro poate colecta datele voastre automat, cum ar fi lungimea și ora vizitei, paginile vizitate, sistemul de operare şi adresa IP numai pentru trafic şi statistici – prin intermediul aplicaţiei Google Analytics, responsabilitatea colectării datelor revenind acestei aplicații.

Folosesc Google Analytics, serviciu oferit de Google Inc. care generează statistici detaliate despre traficul pe un site web şi sursele traficului, şi care măsoară conversiile şi vânzările. Google Analytics foloseşte „cookie-urile” stocate în computerul dumneavoastră pentru a ajuta la analiza modului în care utilizatorii folosesc blogul.

Informaţiile generate de cookie-uri despre modul în care utilizaţi dumneavoastră site-ul, incluzând adresa dumneavoastră IP, vor fi anonimizate prin folosirea setărilor adecvate ( funcţia“_anonymizelp()” sau echivalentă) şi transmise serverelor Google din Statele Unite. Pentru mai multe informaţii despre modul cum funcţionează anonimizarea IP, vizitaţi https://support.google.com/analytics/answer/2763052

Google va folosi informaţia generată de cookie-uri în scopul evaluarii utilizării blogului, compilând rapoarte despre activitatea pe blog şi furnizând aceste rapoarte în scopuri analitice.

Google poate transfera această informaţie unor terţi în cazul unei obligaţii statutare sau dacă acel terţ procesează date în numele Google. Google nu va combina sau asocia adresa voastră de IP cu alte date stocate la Google în niciun fel de circumstanţă.

Puteţi preveni sau opri instalarea şi stocarea de cookie-uri prin setările browserului, descărcând şi instalând în mod gratuit Opt-out Browser Add-on disponibil la https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en . În acest caz nu veţi putea folosi toate funcţiile siteului.

Prin folosirea acestui site / blog sunteţi de acord cu procesarea oricăror date personale colectate de Google în privinţa voastră şi pentru scopurile descrise mai sus.

Contact

liceul-dimitrie-gusti.ro prelucrează datele cu caracter personal furnizate de voi în cadrul formularelor de contact. Datele personale nu vor fi folosite altfel.

Conform Legii, beneficiaţi de dreptul de acces, de intervenţie asupra datelor, dreptul de a nu fi supus unei decizii individuale. Aveţi dreptul să vă opuneţi prelucrării datelor personale care vă privesc şi să solicitaţi ştergerea datelor. Pentru exercitarea acestor drepturi, folosiţi adresa de e-mail office@liceul-dimitrie-gusti.ro . De asemenea, vă este recunoscut dreptul de a vă adresa justiţiei.

Datele dumneavoastră personale nu vor fi transferate altor persoane nici în România, și nici în străinătate.

Datele colectate se utilizează în scopurile menționate numai de către deținătorul site-ului și nu sunt înstrăinate către terți decât în condițiile menționate mai sus (vezi concursuri cu sponsori).

!!!

– administratorul liceul-dimitrie-gusti.ro respectă intimitatea fiecărui vizitator, fiind conştient de importanța acestui lucru.
– administratorul liceul-dimitrie-gusti.ro colectează unele informații generice automat. Informația Generică nu dezvăluie identitatea unui vizitator. Include, de obicei, informații privind numărul și frecvența vizitatorilor, precum și paginile vizitate.
– administratorul liceul-dimitrie-gusti.ro respectă toate principiile cerute de GDPR:
• Transparență, corectitudine și legalitate în manipularea și utilizarea datelor cu caracter personal;
• Limitarea prelucrării datelor cu caracter personal la scopurile explicite și legitime;
• Restrângerea colectării și a păstrării la cantitatea minimă de date cu caracter personal necesară pentru un anumit scop;
• Asigurarea securității, a integrității și a confidențialității datelor cu caracter personal.
Dacă aveți nelămuriri privitoare la utilizarea datelor voastre pe acest blog, vă rog să-mi scrieți pe adresa de e-mail menționată în pagina de contact.